مجموعه خلاصه مقالات کنگره       نامزدهای دریافت جایزه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور       برنامه تفصیلی کنگره       زمانبندی ارائه مقالات سخنرانی و پوستر       نحوه ارائه مقالات سخنرانی و پوستر       نامزدهای دریافت جایزه ایزاما       ضیافت شام کنگره همراه با اجرای فریدون آسرایی       نتایج داوری مقالات       امتیاز بازآموزی ویژه رشته های گروه پزشکی       جایزه مقالات حوزه پیشگیری با حمایت سازمان بهزیستی کشور       دعوت به همکاری در کمیته دانشجویی کنگره       تمدید مهلت ارسال مقاله       کانال تلگرام کنگره       جایزه کمک هزینه سفر برای ارائه دهندگان مقالات از شهرستان ها       تمدید مهلت ارسال مقاله       جلسه شورای علمی و اجرایی کنگره       سخنرانان بین المللی       نمایه مقالات برگزیده       جایزه مقالات حوزه کیفیت زندگی       جايزه طب اعتياد EZAMA Award       فراخوان ارائه پیشنهاد برگزاری پانل و کارگاه       آغاز پذیرش مقاله       محورهای کنگره       تاریخ های مهم   صفحه اصلی   فرم ثبت نام   تماس با ما   آرشیو     English
Scientific Secretary Message پیام دبیر علمی

ایران با بیش از 80 میلیون نفر جمعیت، از قرن ها پیش با سوء مصرف تریاک، حشیش و الکل مواجه بوده است. این مشکل تاریخی اخیرا با معرفی مواد مخدر صنعتی و ترکیبی، مانند هروئین و مت آمفتامین (شیشه) پیچیدگی های بیشتری یافته است. این ویژگی ها باعث شده است تا به صورت تخمینی 5 درصد از جمعیت طی یک سال گذشته تحت تأثیر حداقل یک اختلال مصرف مواد قرار بگیرند. در طول سده ی اخیر، تغییرات سیاسی در ایران، و به طور مشخص، تغییر از حکومت سلطنتی به جمهوری اسلامی، با تغییرات جدی و تحول در سیاست اعتیاد به مواد، اپیدمیولوژی، پیشگیری و درمان آن همراه بوده است. این تغییرات برای محققان و سیاست گذاران این حوزه فرصت های ارزشمندی را فراهم آورده تا تجارب مختلفی که با موفقیت و شکست همراه بودند را کارآزمایی نمایند. در دوازهمین کنگره سالانه بین المللی دانش اعتیاد در تهران، بیش از 20 پنل تخصصی که از ذی نفعان اصلی اعتیاد در ایران تشکیل شده اند و حوزه های مختلفی در این بحث را پوشش می دهند، سخنرانی هایی در خصوص وضعیت کنونی، نقاط قوت و ضعف، تهدید های بالقوه و فرصت های پیش رو در حوزه های اپیدمیولوژی، پیشگیری، درمان و پژوهش در ایران و جهان را ارائه خواهند داد. در این خلال، ما انتظار داریم که بیش از 200 سخنرانی شفاهی و 600 پوستر که توسط سخنرانان اصلی بین المللی، محققان ملی و متخصصان ارائه می شود. این سخنرانی ها شما را با ایده های خلاقانه جدید و اطلاعاتی آشنا می کند که به شما کمک می کنند تا علم خود را به عنوان یک فعال دانش اعتیاد در حوزه های بالینی و تحقیقاتی به روز نمایید. در طول نشست پیش رو، در کنار مباحث اعتیاد به مواد، اختلالات اعتیادی غیر دارویی نظیر اعتیاد به اینترنت و بازیهای کامپیوتری، رفتاری جنسی و خوردن نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

ایران با داشتن دومین برنامه بزرگ درمان نگهداره برای مواد افیونی در دنیا، بعد از چین (بیش از 600000 نفر تحت درمان با متادون و 100000 نفر در برنامه های نگهداری با بوپرنورفین)، با داشتن 7000 مرکز درمان سرپایی اعتیاد و 1100 مرکز اقامتی، بزرگترین برنامه دوازده قدمی در خاورمیانه (با بیش از 100 هزار شرکت کننده) و مصرف 74 درصد از تریاک و 25 درصد از هروئین و مورفین دنیا، این فرصت را داشته است تا ایده ها و برنامه های نوآورانه ای برای جامعه بین المللی، از ادغام درمان اعتیاد تا مراقبت های اولیه، کاهش آسیب در زندان، برنامه های کاهشی همراه با رویکرد معنوی، برنامه های سم زدایی گسترده با تنتور تریاک، و بحث هایی در خصوص قانونی کردن مصرف تریاک را فراهم آورد.

از طرف کمیته برنامه ریزی، بدینوسیله از شما دعوت میکنم تا در این مراسم بزرگ با میزبانی ایرانی و جنبشی هماهنگ برای ایجاد یک رویکرد بهتر در پیشگیری و درمان اعتیاد در ایران و جهان، به ما بپیوندید.

با کمال احترام

دکتر حامد اختیاری

دبیر علمی کنگره


ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
  کلمه عبور خود را فراموش کرده ام.
فرم ثبت نام در کنگره راهنمای ارسال خلاصه مقاله لیست کارگاه های کنگره معرفی کنگره
گالری
اخبار
درباره ایران
  • 48
  • 47
  • 46
  • 45
  • 44
  • 43
  • 42
  • 41
  • 40
  • 39
عضویت در خبرنامه
حامیان کنگره
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه وارد کنید
آمار بازديدها
تماس با ما
روز شمار
امروز 35
ماه جاری 31838
کل مراجعات 395178
نشانی: تهران، بزرگراه جلال ال احمد، رویروی خیابان شهرآرا، خیابان چهارم، پلاک 9، واحد 6، مرکز همايشهاي مهناد
شماره تماس: 88249775 (10 خط)
رایانامه: info@ascongress.ir